Protetyk

Naprawa protez zębowych – na czym polega?

Protezy mają ogromny wpływ na samopoczucie pacjentów, dlatego ważne jest, aby były idealnie dopasowane i wykonane z najwyższej jakości materiałów. W przypadku uszkodzenia protezy konieczna jest profesjonalna naprawa. Niezależnie od okoliczności, nie powinniśmy podejmować prób naprawy w domu, ponieważ może to prowadzić nie tylko do poważniejszych uszkodzeń, ale także stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia!

Żadna proteza zębowa nie jest niezniszczalna. Długotrwałe użytkowanie sprawia, że materiał akrylowy może tracić swoje właściwości, szczególnie jeśli odpowiednio o protezę nie dbamy. Czasami zdarza się, że po ugryzieniu czegoś bardzo twardego część protezy może się odłamać. Często zgłaszają się też osoby, którym proteza przypadkowo upadła i pękła. Na szczęście nie jest to katastrofa. Naprawa protezy jest możliwa i często dostępna w przystępnej cenie.

Naprawa protezy zębowej może różnić się w zależności od rodzaju uszkodzenia. Czasami wymaga jedynie sklejenia, a innym razem konieczne jest uzupełnienie uszkodzonych elementów. Pacjent może również zgłosić się z protezą, której noszenie przestało być komfortowe, w celu dokonania korekty. Warto także regularnie poddawać protezę profesjonalnemu czyszczeniu i higienizacji.

Go Back